вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety z drewna w mgnieniu oka się niszczą i mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny czar i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od odpowiedniego i dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt końcowy naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony i dekoracji sztachet z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ów odmiana ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji dlatego służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий